Aposto Ethos

Aposto’da yaratmak istediğimiz yeni medya modelinin ifade özgürlüğü ve haber alma hakkı açısından güvenli ve gürültüden uzak bir deneyim olmasını istiyoruz. Aynı zamanda, farklı perspektiflerin demokratik bir düzlemde yansıtılmasını; işlenen konuların derinlikli bir şekilde araştırılmış ve argümanlarla desteklenmiş olmasını önemsiyoruz. Bu sayede medyada çok sesli bir geleceğe ulaşabileceğimize inanıyoruz. Bu imkânları sağlayabilmek için topluluk kurallarımızı ve editoryal standartlarımızı şeffaf bir şekilde belirlemenin öneminin farkında olarak ifade özgürlüğünün tesis edildiği; hiçbir kişi, topluluk veya kurumun zarar görmeyeceği adil bir alan inşa etmenin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bilgi, haber ve fikir almayı yanlıştan, dikkatsizlikten, ön yargıdan ve çarpıtmadan uzak; adil, doğru, sorumlu, bağımsız ve tüm farklılıklara saygılı kaynaklarla yürütülmesi gereken evrensel bir hak olarak görüyoruz. Etik kodlarımızı, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını ve medya vizyonumuzu esas alarak belirledik.


Bu doküman kapsamında herhangi bir ihlalin gerçekleştiğini düşünüyorsanız [email protected] adresine ihlale konu içeriğin bağlantısı ve ilgili detayları içeren bir e-posta göndererek bize bildirebilirsiniz.


Aposto Ethos'un güncellenmesi durumunda tüm yayıncılarımıza, okurlarımıza ve iş partnerlerimize güncellenmiş versiyonunu ileteceğiz.