← Tüm haberler

Basın Açıklaması

December 26th, 2020

Gürültüden Uzaklaşan 100 Bin Okur: Aposto! 1 Yaşında

Az öz haberleri ve farklı alanlarda odaklı içerikleri en anlaşılabilir formatta derleyerek okurlarına sunmak üzere “Gürültüden uzaklaş” mottosuyla yola çıkan yeni nesil medya platformu Aposto!, Kasım 2020 itibarıyla 1. yaşını kutluyor.

aposto-cover

Az öz haberleri ve farklı alanlarda odaklı içerikleri en anlaşılabilir formatta derleyerek okurlarına sunmak üzere “Gürültüden uzaklaş” mottosuyla yola çıkan yeni nesil medya platformu Aposto!, Kasım 2020 itibarıyla 1. yaşını kutluyor.

“Aposto! son 6 ayda “gürültüden uzak” e-posta deneyiminin yanına podcast, mobil ve web uygulamalarını kattı. 100 bin okuru geçerken önümüzdeki 6 aydaki hedefimiz sosyal medyanın karmaşık bilgi akışının aksine rafine, yalın içerik deneyimlerini; ayakları yere basan gelir modellerini Türkiye’de ve dünyada en ölçeklenebilir, uygulanabilir ve kaliteli seviyeye getirmek.” – Aposto! Kurucu Ortağı Orhun Canca

  • Yeni medya ve teknoloji girişimi: Aposto!, pek çok farklı başlık altında çok sayıda güvenilir kaynaktan haberler derleyerek oluşturduğu gündem e-bülteninin yanı sıra mobil ve web uygulamaları üzerinden özgün bir medya deneyimi yaratıyor. Bununla birlikte Aposto!; piyasalar, iş dünyası, teknoloji, moda, kültür & sanat, spor, gastronomi, politika ve İstanbul odağında 9 tematik yayınla okuyucularına özgün içerikler de sunuyor.
  • 0’dan 100 bine: Aposto!, bir yıl içinde günlük yayımlanan gündem bültenine ek olarak 8 ayrı odaklı yayınıyla e-posta ve uygulamaları üzerinden toplamda 100 bin tekil okura ulaştı. Bir ay içinde 3 milyondan fazla e-posta gönderen Aposto!, %45’in üstünde e-bülten açılma oranıyla birlikte toplamda 37 farklı ülkeden 850 bin kişiye erişiyor.
  • İlk yatırım turu: Geçtiğimiz Ağustos ayında, henüz 1. yılını doldurmadan ilk yatırım turunu tamamlayan Aposto!, 6 Milyon TL üzerinde bir değerleme ile aralarında Faruk Eczacıbaşı, Sina Afra, Can Öz, Kıvılcım Kocabıyık gibi Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının da yer aldığı melek yatırımcılardan tohum yatırım aldı.
  • Test sürüşü: Eylül ayında mobil uygulamasının test versiyonunu iOS ve Android kullanıcıları için yayınlayan Aposto!, okuyucularına akış, koleksiyon, haftanın hikâyeleri gibi farklı formlarda metinsel ve işitsel içerik deneyimi sunuyor. Okuyucular Aposto! platformundaki dilediği yayını takip ederek bülten, hikaye, yazar ve etiketler üzerinden içerik akışını kişiselleştirerek kendi deneyimini oluşturuyor. 
  • Aposto! Öneri Programı: Aposto!, her okuyucusuna özel yarattığı paylaşım bağlantısı üzerinden e-bültenlere kayıt olanları sayısal formatta arşivliyor. Öneri programı kapsamında komünite algısının güçlendiren Aposto!, kendisini yeni okurlarla buluşturanlar için sürdürülebilirlik odaklı markalarla iş birliği yaparak Aposto! logolu koleksiyon ürünler hazırlıyor. Okuyucular, kendi paylaşım bağlantıları üzerinden Aposto! e-bültenlerini tanıdıklarıyla buluşturdukça defter, kahve kupası, çanta, kahve termosu ve hoodie gibi hediyeler kazanıyor.

İlk yayınımızın üzerinden geçen 1 yıllık süreçte 200’den fazla markayla iş birliği yaparken 13 sivil toplum kuruluşu ve 20 girişime de destek programlarımız kapsamında Aposto! okurlarına temas etme fırsatı verdik. Tüm paydaşlarımızı içerikleri derlerken gösterdiğimiz özenle seçerek hikaye ve vizyonlarını kendi editoryal süreçlerimizden geçirerek okurlarımızla paylaştık. Medyanın geleceğinde programatik reklamcılık ve tık tuzağı içeriklerin yerini derlenmiş içeriklerin alacağına, paylaşılan hikayeler kadar mecranın etik standartlarının da öne çıkacağına inanıyoruz.” – Aposto! Kurucu Ortağı Umutcan Savcı

İletişim:

[email protected]

[email protected]

Diğer Haberler