← Tüm haberler

Basın Açıklaması

August 15th, 2021

Aposto!, 2,2 milyon dolar değerlemeyle çekirdek yatırım turunu tamamladı!

Teknoloji ve medya girişimi Aposto!, HiVC Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Inveo Yatırım Holding A.Ş.’nin yönettiği yatırım turunda 2,2 milyon dolar değerlemeyle 500 bin dolar yatırım aldı.

aposto-cover

Aposto!, 2019 yılından bu yana gündemin en önemli gelişmelerini yalın bir dille derleyerek ve farklı alanlarda tematik yayınlar üreterek e-posta, mobil ve web uygulamaları üzerinden e-bülten formatında okurlarına ulaştırıyor. Yeni nesil medya teknolojileri ve uçtan uca yayıncılık çözümleri geliştiren Aposto!, 120'den fazla bağımsız yayıncının yer aldığı platformuyla kullanıcılarına bütünlüklü bir okuma ve dinleme deneyimi sağlıyor. Geçtiğimiz yıl haziran ayında tohum yatırım turunu tamamlayan Aposto!, haziran ayında çekirdek yatırım turunu kapattı.

Türkiye’nin medya ekosisteminde yenilikçi yaklaşımlarla büyümeye ve yeni etki alanları oluşturmaya devam eden Aposto!, HiVC Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Inveo Yatırım Holding A.Ş. tarafından yönetilen yeni yatırım turunu tamamladı. Şirketin yatırımcıları arasına Angel Effect, Mustafa Alper Çağdaş, Semiramis Kulak, Ersin Pamuksüzer ve Ahmet Bilgen ile Galata Business Angels’tan Koray Bahar ve İzzet Halyo katılırken tohum yatırım turundaki yatırımcılardan Faruk Eczacıbaşı, Kıvılcım Kocabıyık ve Engin Ayaz da yeni turda yer aldı ve Aposto!, 2,2 milyon dolar değerlemeye ulaşarak 500 bin dolar yatırım aldı.

Aposto!’nun kurucu ortağı Umutcan Savcı, “Yaklaşık 2 yıl önce çıktığımız bu heyecanlı yolculuk, rotamızda ilerlerken bize kuvvet ve ilham verecek değerli isimlerin de aramıza katılmasıyla yeni bir boyut kazandı. Aldığımız destekle, medyanın geleceğine dair ortak vizyonumuzu son 1 yılda 200 farklı yayının gelişiminden sağladığımız edinimlerle harmanlayacak, yazılı ve işitsel medyada gerçekleştirmeyi hayal ettiğimiz dönüşümü sağlam temeller üzerine oturtacağız. Önümüzdeki dönemde okurlarımıza gürültüsüz, yalın ve derinlikli bir medya deneyimi sağlamayı sürdürürken kullanıcı dostu ürünlerimizi de kullanıma sunacağız. Güvenli, güvenilir, gürültüsüz ve gerçekçi bir medyum yaratmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Aposto!, yeni yatırım turunun ardından 25 tam zamanlı çalışanı ve 50'yi aşkın içerik sağlayıcılarıyla hem içerik hem de teknoloji alanındaki yapacağı geliştirmelerle bütünsel platform tasarımını hızlandıracak. Ayrıca Dreamcatcher projesiyle dünyanın önde gelen medya ve teknoloji fonlarından Google News Initiative'in (GNI) İnovasyon Yarışmaları’nın bu yılki kazananları arasında yer alan Aposto!, uluslararası haber ekosisteminin en büyük sorunlarından birine sürdürülebilir çözümler üretecek.

Aposto! hakkında:

Orhun Canca ve Umutcan Savcı'nın Eylül 2019'da "Gürültüden uzaklaş." mottosuyla yepyeni bir gazete ve dergi deneyimi sunma amacıyla kurduğu Aposto!, her sabah 7.30'da gönderdiği Gündem bülteniyle okuyucusuna 5 dakikada günün önemli gelişmelerini takip etme fırsatı sunuyor. 2020 yılından itibaren piyasalar, ekonomi, iş dünyası, teknoloji, şehir, kültür, spor, seyahat, yemek ve sosyal farkındalık gibi konularda özgün içerikler üreten tematik yayınlarını hayata geçiren Aposto!, tamamen kendi teknolojisiyle kurduğu platform sayesinde 120'den fazla bağımsız yayıncıya da ev sahipliği yapıyor. Tüm yayınlarını e-posta, mobil ve web uygulamaları üzerinden e-bülten formatında okurlarına ulaştıran Aposto! , Türkiye'de yeni medya sektörünün önde gelen girişimlerinden biri.

İletişim için;

[email protected]

Diğer Haberler