← Tüm haberler

Basın Açıklaması

December 30th, 2021

Bir yıl geriden: Aposto!’da neler oldu?

Yalın, öz ve odaklı bir medya servisi olarak 2021 yılı boyunca neler yaptık?

aposto-cover

Aposto! olarak bütün bir yılı geri sarıp "Neler yapmıştık?" sorusuna cevaplar aradık. Pek çok açılışa, ilke, yeniliğe, başlangıca ve etkinliğe adım attığımız 2021 yılını geride bıraktık. Aposto!’nun 2021 yılına dair notlarına aşağıda ulaşabilirsiniz.

Bütün bir yılı geri sarıp "Neler yapmıştık?" diye düşünmekten çok keyif aldık. Pek çok açılışa, ilke, yeniliğe, başlangıca ve etkinliğe adım attığımız bir yılı geride bıraktık. Sadece hafımızamızda kalmasın diye sizinle de paylaştık.

 • 14 Ocak: Aposto! Stüdyo açıldı. Görsel içerik üreten sanatçıların medyadaki üretim alanlarını genişletmek ve disiplinlerarası bir topluluk yaratmak amacıyla Aposto! Stüdyo’yu hayata geçirdik.
 • 1 Mart: Öneri programı ödüllerimiz ilk kez okurlarımızla buluştu. Aposto! logolu kupalarımız, termoslarımız ve sweatshirtlerimiz bizi başka okurlarla buluşturan okurlarımızın oldu.
 • 20 Mart: Aposto! Digest’in ilk sayısını yayımladık. Medya servisimizde öne çıkan yayınları ve farklı kategorilerdeki içerik derlemelerini içeren Aposto! Digest’in ilk sayısı e-posta kutularına düştü.

  gerisar_snooker

  İlk rakı NFT'si. İllüstrasyon: Cenk Güngör

 • 11 Nisan: İlk rakı NFT’si satışa çıktı. Kalender meşrep yemek yayınımız apéro, çizer Cenk Güngör’le “Dünyanın ilk rakı NFT’si”nin satışını açık arttırmada gerçekleştirdi.
 • 14 Nisan: Aposto! Community’in ilk sayısını yayımladık. Etki alanımızdaki topluluklardan gelişmeler, öne çıkan hikâyeler, medya sektörüne ve entelektüel üretime dair perspektifler sunan yayınımız Aposto! Community, ilk sayısını okurlarıyla paylaştı.
 • 30 Mayıs: Seyahat ve kültür yayınımız Soli’nin ilk sayısını yayımlandı. Soli, her hafta bir mahallenin esnaflarının, binalarının, sokaklarının, insanlarının hikâyesini anlatıyor.
 • 15 Temmuz: Google’ın inovasyon yarışmasını kazandık. Dreamcatcher projemizle dünyanın önde gelen medya ve teknoloji fonlarından Google News Initiative'in (GNI) düzenlediği İnovasyon Yarışmaları'nın bu yılki kazananlarından biri olduk.
 • 16 Ağustos: Çekirdek yatırım turumuzu kapattık. 2,2 milyon dolar değerlemeyle çekirdek yatırım turumuzu tamamladık.
 • 20-21 Ağustos: Bozcaada Caz Festivali’nin içerik partneri olduk. Aposto!, üç farklı yayınıyla birlikte Bozcaada Caz Festivali’nde içerik partneri olarak yer aldı. Soli, Duende ve apéro’yla birlikte festivalin keşif programında etkinlikler düzenledi.
 • 1-24 Eylül: 28. İstanbul Caz Festivali’nin medya partneri olduk. Sinema ve müzik yayınımız Duende, öneriler, keşifler ve röportajlarla festivali yakından takip etti.
 • 2 Ekim: Sónar Istanbul +D’de Medium is the Message oturumu düzenledik. Sónar Istanbul’un yaratıcı profesyonelleri buluşturduğu +D platformunda Medium is the Message oturumuyla yer aldık. Mecraların toplumsal, psikolojik ve ekonomik etkilerini konuştuk.

  gerisar_snooker

  apéro Dükkan, Fasıl Gang Rahat Tişört

 • 26 Ekim: apéro Dükkan açıldı. Biz bir çılgınlık yapıp çok eğlenerek birbirimize anlattığımız fikirleri icraate döktük ve ortaya bir dükkân çıktı.
 • 2-5 Kasım: Istanbul Tech Week’teydik. Istanbul Tech Week’in yeni nesil pazarlamaya odaklanan ikinci gününde “Medyanın Rönesansı: Newsletter ve Podcast’ler” oturumda yer aldık.
 • 5 Aralık: Aposto! Gündem, “En Güçlü Haber Podcast’i” seçildi. Türkiye'nin ilk podcast ödülü olan Power Podcast Ödülleri’nde Aposto! Gündem’le “En Güçlü Haber Podcast'i” ödülünü kazandık.
 • 8 Aralık: Yeni bir dönem başladı: Aposto! News. Piyasalar, politika, iş dünyası ve teknoloji gündemini Avrupa odaklı bakış açısıyla sunan ilk İngilizce yayınımız Aposto! News tanıtıldı. Aposto! News e-posta yayınına buradan abone olabilirsiniz.
 • 24 Aralık: Yeni yıl, yeni medya, yeni başlangıç: Aposto! Dives Into 2022. Komşumuz Salon İKSV’de düzenlediğimiz etkinlikle iki yılı aşkın süredir birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğumuz tüm paydaşlarımızı buluşturduk ve medyanın dönüşümüne dair heyecanımızı paylaştık.

Yalın, güvenilir ve "gürültüden uzak" bir medya deneyimi için Aposto! e-posta yayınlarına abone ol.

Aposto Hakkında
Aposto! olarak dünyayı ve Türkiye'yi anlamlandırmak için yalın, güvenilir, bağımsız bir yeni medya servisiyiz. Her sabah 07.30’da Türkiye’den ve dünyadan haberleri kategorik olarak derlediğimiz e-posta yayınımızla “gürültüden uzak” bir haber deneyimi ve erişimi sağlıyoruz. Her hafta iş dünyası, teknoloji, müzik, sinema, spor, politika, seyahat, farkındalık, yemek gibi alanlardaki e-posta yayınlarımızla sektörel derlemeler, analizler, köşe yazıları, incelemeler, söyleşiler ve öneriler paylaşıyoruz. Etik değerlere sahip ve sürdürülebilir gelir modelleri yaratan bir yeni medya servisi olarak gazetecilik, teknoloji ve tasarımın kesişimindeki e-posta yayınlarımızla ve ürünlerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Diğer Haberler