← Tüm haberler

Basın Açıklaması

January 25th, 2024

Aposto’nun yeni Genel Yayın Yönetmeni: Deniz Kaynak

Özgün ve işbirlikçi multimedya yayınlar sunan bir haber ve bilgi servisi olarak, yeni Genel Yayın Yönetmeni Deniz Kaynak'ın ekibe katılmasının heyecanını yaşıyoruz.

aposto-cover

Deniz Kaynak, 1985 yılında doğdu. Sabancı Üniversitesi'nde Toplumsal ve Siyasal Bilimler lisansını tamamladıktan sonra, University of Kent'te Sosyal Antropoloji alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.. Üniversite yıllarında Doğan Kitap, Hürriyet ve Radikal gibi önemli medya kuruluşlarında deneyim kazandı. Ayrıca, Londra School of Economics'te İnsan Hakları Hukuku dersleri aldı.

deniz-kaynak

Editörlük kariyerine 2010 yılında National Geographic Türkiye'de başlayan Deniz Kaynak, 2012-15 yılları arasında Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Derneği'nde yayınlardan sorumlu olarak görev yaptı. Daha sonra, New York'ta uluslararası savunuculuk sorumlusu olarak çalışarak Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri sürecine aktif katılımda bulundu. Aynı dönemde 5harfliler.com'u kurdu ve 3 yıl boyunca editörlüğünü üstlendi.

New York deneyiminin ardından Türkiye'ye dönen Deniz Kaynak, önce Leyla Alaton ile birlikte "Kadın Makamı" adlı televizyon programının yayın yönetmenliğini üstlendi. 2019'dan itibaren ise #tarih dergisinin editörlüğünü ve #tarih’te bugün bülteninin yayın yönetmenliğini başarıyla sürdürdü.

Kariyerinde birçok önemli projeye imza atmış olmanın yanı sıra Deniz’in kızına ithaf ettiği bir çocuk kitabı ve yayımlanmış dört kitap çevirisi bulunmaktadır. Aposto olarak, Deniz'in değerli katkıları ve deneyimleri ile daha da güçleniyoruz.

Bu yeni dönemde, Aposto olarak, medya ve bilgi ekosistemimizin karmaşıklığında yol göstermeye devam etme kararlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz. Deniz Kaynak'ın editoryal liderliğinde, Aposto'nun misyonu, 'Gürültüden uzaklaş' mottosunu daha da güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Okurlarımıza anlaşılır, şeffaf ve güvenilir bir haber kaynağı sunmaya devam edeceğiz. Deniz'in çeşitli deneyimlerinin, Aposto'nun yayınlarını geniş bir perspektifle ele almasını sağlayacağına ve uluslararası alandaki tecrübelerinin ise şirketin küresel etki potansiyelini artıracağına inanıyoruz. Aposto'nun misyonu medya tüketim deneyimini dönüştürme ve güçlü bir kültürel etki yaratma yolculuğunda; Deniz'in ekibe katılmasını bu hedeflere ulaşmada önemli bir adım olarak görüyoruz.

Deniz Kaynak: “Aposto’ya adımımı attığım andan beri yepyeni bir maceranın eşiğinde duruyor gibi hissediyorum. Her sorunun yaratıcı bir çözüme ulaşmak için bir fırsat olarak görüldüğü, her üyesinin büyük bir tutkuyla dünyayı daha iyi bir yer hâline getirmek için çalıştığı bu ekibin bir parçası olmak harika bir duygu. Birlikte yapabileceklerimize, hem Aposto'yu hem de Türkiye medya ekosistemini başka bir noktaya taşıyabileceğimize ve okurlarımızın dünyada olup biteni anlamak için baktıkları ilk kaynaklardan biri olabileceğimize güvenim sonsuz.”

Hakkında

Aposto, özgün ve işbirlikçi yaratıcılıkla dikkat çeken bir haber ve bilgi servisidir. Deneyimli gazeteciler, yaratıcılar ve kanaat önderleriyle bir araya gelerek, Aposto, kullanıcılarına karmaşık bir dünyada bilgiye rehberlik etmeyi amaçlar. Daha fazla bilgi için: aposto.com.tr

Medya iletişimi için:

[email protected]

Diğer Haberler