← Tüm haberler

Basın Açıklaması

July 18th, 2022

Yuzu, arşivlik yazıları ve özel içerikleriyle Aposto’da

Basılı ve dijital olarak seyahat, mimari, gastronomi, yaşam, sanat ve botanik konulu yazı ve fotoğraflar yayımlayan Yuzu, geçmiş sayılarındaki yazılarından oluşan seçkiler ve Aposto’ya özel hazırlanan içeriklerinden oluşan yayınıyla her cuma 11.00’de e-posta kutunuzda ve Aposto uygulamalarında yerini alacak.

aposto-cover

Yuzu’nun önceki sayılarında yayımlanmış zamansız yazılarına ve Aposto’ya özel üretilmiş içeriklerine her cuma 11.00’de e-posta kutunuzdan ya da Aposto uygulamalarından ulaşmak mümkün. 1 Temmuz’daki ilk sayısında Meksika’da bir rüya imparatorluğu Cuixmala’ya seyahat edip serbest dalış sporcusu Guillaume Néry ile bir söyleşiye yer veren Yuzu, 8 Temmuz’da yayımlanan ikinci sayısında rotayı Fethiye’deki Yazz Collective’e ve İtalya’daki Masseria Moroseta’ya çevirerek turizmde sürdürülebilir uygulamaları ve mimaride ekolojik tasarımları keşfetti. Yuzu’nun 15 Temmuz’da yayımlanan son sayısında ise Aposto okurları Yunan adalarında bir tasarım otele, bir de tekne turuna davetliydi.

aposto-esmiyor

Yuzu Mag

Yayın yönetmeni Onur Baştürk, Yuzu & Aposto işbirliğini, Henri Bergson’un “Yaratıcı Evrim” kitabında kullandığı Élan Vital terimiyle anlattı: “Bu terimi yaşamı ileri götüren güç, yaşama atılımı olarak çevirmek mümkün. Ya da: Yaşamın her türlü aşamasında kendini gösteren, yaratmadan yaratmaya sıçramayı sağlayan evrenin esas temel gücü olarak da... Bergson, Élan Vital’ı şuna benzetiyor: Patladığında parçalara ayrılan, bu parçaların da tekrar yeni parçalara ayrıldığı ve bu şekilde sonsuza kadar devam eden bir top mermisine... Havai fişeğe benzeyen bu gösterinin bir amacı yok. Sadece yerinde duramayan değişimin yaratıcı bir ilkesi Élan Vital. Aynı zamanda Yuzu’nun Aposto’yla beraber başladığı yeni işbirliğini anlatan en güzel şey!”

Yuzu’nun seyahat, mimari, gastronomi, yaşam, sanat ve botanik konulu haftalık yayınına buradan abone olabilirsiniz.

Aposto Hakkında

Aposto, kullanıcılarına internet aracılığıyla mümkün olan en kolay, doyurucu ve güvenilir biçimde bilgiye ulaşma imkânı sunan bir dijital medya servisidir. Editoryal işbirliği dinamiklerini geliştiren ve farklı içeriklerle keşif deneyimlerini zenginleştiren dijital medya ürünleri üretmektedir. Etik değerlere sahip ve sürdürülebilir gelir modelleri yaratan bir yeni medya servisi olarak gazetecilik, yayıncılık, teknoloji ve tasarımın kesişimindeki ürünleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Toplamda 1 milyonu aşkın aboneye sahip 70’ten fazla yayını takip etmek için şimdi Aposto’ya katıl.

Diğer Haberler