← Tüm haberler

Basın Açıklaması

June 5th, 2022

Zihnin için taze bir başlangıç: Aposto 2.0

Medya deneyimini e-posta yayınlarının ötesine taşıyan yeni web ve mobil uygulamalarımız artık hazır. Aposto olarak bilginin üretilme, derlenme ve dolaşma biçimini yeniden düzenleyerek güvenilir, doyurucu ve kullanışlı olmayı önceliklendiren dijital medya servisimizin yeni ürünlerini 2 Haziran Perşembe günü SALT Galata’da gerçekleşen lansmanla duyurduk.

aposto-cover

Aposto’nun SALT Galata’da düzenlediği lansmanda basın temsilcileri, yayıncılar, fikir önderleri, akademisyenlerin yanı sıra yeni medya, teknoloji, bilgi, yaratıcılık, girişim ekosistemlerinden katılımcılar yer aldı. Aposto CEO’su ve kurucu ortağı Orhun Canca, Aposto’nun yeni bir medya deneyimi sunma yolculuğunu, değişen kimliğini, web ve mobil ürünlerinde kullanıcıları neler beklediğini dinleyicilerle paylaştı.

2019’dan bu yana her gün e-posta kutunuza gelen dijital gazeteler ve dergiler üreterek gürültüden uzak bir medya deneyimi yarattık. Bu süreçte bilgiyi takip etmenin ve düzenlemenin en iyi yolu olduğuna inandığımız e-posta yayınlarıyla son 2 yılda 150’den fazla yayına, 1 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştık. Aposto’nun yeni medya ürünlerini Orhun Canca, “E-posta yayınlarını çok sevsek de içeriklerimizin gelen e-posta kalabalığı arasında kaybolduğunu ve arşiv değerini yitirdiklerini görüyoruz. Tam olarak bu sebeple bugün Aposto’yu e-postanın çok daha ötesine taşıyoruz. Aposto dijital gazete ve dergileri tek bir yerden takip edebilmenizi sağlıyor. İnternetin sonsuz gürültüsünden uzakta, içeriklerin tek bir yerde toplandığı bir vaha gibi aslına bakarsanız.” sözleriyle tanıttı. Medya deneyimini e-postanın ötesine taşıyan Aposto’nun yeni web ve mobil uygulamalarında “Gelen Kutusu“, “Keşfet” ve “Kütüphane” olmak üzere öne çıkan üç özellik var.

  • Gelen Kutusu: E-posta kutunuzu rahatlatmak, uygulamadaki önemli içeriklerin kaybolmasını önlemek için tasarladığımız, size özel bir ana ekran. Aposto yayınlarıyla buluşma noktanız.
  • Keşfet: Özenle derlenen haberlere, son dakika gelişmelerine, farklı kategorilerdeki yayınlara, editörlerimizin hazırladığı koleksiyonlara ve birbirinden değerli podcast’lere en kolay erişim alanı. Yeni dünyalara açılan kapınız.
  • Kütüphane: Hem hatırlamak istediğiniz yayınları kaydedebilmenizi hem de sonradan okumak istediklerinizi saklayabilmenizi sağlayan bir hafıza merkezi. Kişisel bilgi deponuz.

“Aposto uygulamalarını ’zihnimiz için taze bir başlangıç’ olması için tasarladık. İnternetteki gürültü kalabalığından uzakta, e-posta kutularımızda biriken içeriklere bir çözüm olarak geliştirdik. Aynı zamanda gereksiz içerik kalabalığına bir panzehir olarak, yepyeni dünyalara açılan bir kapı olarak hayata geçirdik.” - Orhun Canca, Aposto CEO’su

z-raporu

Aposto web ve mobil uygulamaları

Yayınlarla buluşma noktası: Gelen Kutusu

Haberler, bültenler, kampanya mesajları nedeniyle e-posta kutularımız zamanla karmaşık bir hâl aldı. Gelen e-postaları takip etmek ve okumak zorlaştı. Hatta bazıları açılmadan silindi. Bu problemi fark edip bilginin değerini koruyan ve Aposto yayınlarına kolayca erişim sağlayan, kullanıcılara özel bir “Gelen Kutusu” geliştirdik.

Gelen Kutusu, e-postalarınızı rahatlatmak ve önemli içeriklerin kaybolmasını önlemek için tasarladığımız bir ana ekran. Gelen Kutusu’nda abone olduğunuz yayınların sayfalarına giderek tüm arşivlerini inceleyebilir, yayının dilediğiniz sayısına kolayca ulaşabilirsiniz. Daha sonra okumak veya arşivlemek istediğiniz yazıları kaydedebilirsiniz.

z-raporu

Aposto mobil uygulaması, Gelen Kutusu

“Hangi yayınları takip etmeliyiz? Neler okumalıyız? Hangi kaynaklar güvenilir?” gibi sorular medya deneyiminin verimliliği adına oldukça önemli. Bu sorulara yanıt vermek için web ve mobil uygulamalarımızda Keşfet sekmemizi geliştirdik.

Keşfetsekmesi yeni dünyalara açılan bir kapı. Bitmeyen içeriklerle dolu sosyal medyaya karşı bir antidot. *Keşfet’*te Türkiye’den ve dünyadan özenle derlenen haberlere, öne çıkan gündem başlıklarına, son dakika gelişmelerine, farklı kategorilerdeki yayınlara, editörlerimizin hazırladığı seçkilere ve birbirinden değerli podcast’lere erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra Aposto’daki tüm gazete ve dergilerle tanışabilir, yayınların son sayılarını okuyabilirsiniz. Arama bölümünden istediğiniz yayına, sayıya veya koleksiyona ulaşabilirsiniz.

z-raporu

Aposto uygulama, Keşfet

Sana özel bir kütüphane

Bakış açımızı değiştiren bir yazıyı, önemli bir haberi, sonradan bulmak istediğimiz içerikleri saklamaya ihtiyacımız var. Hatırlamak, bilgi birikimimizi arttırmak ve yeniden kullanmak bizim için çok değerli. Kütüphane de tam olarak bunun için var.

Kütüphane sekmesi hem hatırlamak istediğimiz yayınları kaydedebilmemizi hem de sonradan okumak istediklerimizi saklayabilmemizi sağlayan bir hafıza merkezi. Başlayıp yarım bıraktığınız yazıları da sehpanın üzerinde açık kalmış dergiler gibi bu sekmede bulabilirsiniz. Aposto’daki kütüphaneniz tıpkı evinizdeki fiziksel kütüphaneniz gibi, bilgi dünyanızın en renkli yansıması.

z-raporu

Aposto uygulama, Kütüphane

21. yüzyılın gazete ve dergileri

Aposto olarak 70’ten fazla yayınımızı gazete ve dergiler olarak ayırdık. Yayınlarımızı bu geleneksel formatları yeniden keşfederek bugünün ihtiyaçlarına göre oluşturduk. Gazetelerimizde gündemi kolayca takip edebilir, dünyada ve Türkiye’de farklı kategorilerde olup bitenleri anlamlandırarak okuyabilirsiniz. Kendi alanında özgün içeriklere sahip dergilerimizde pek çok konuda hazırlanan incelemeleri, değerlendirmeleri, söyleşileri ve konsept yazı serilerini hayatınıza katabilirsiniz. Aposto’daki tüm gazeteleri ve dergileri mobil ve web bildirimlerini yöneterek takip edebilirsiniz.

z-raporu

Aposto gazete ve dergileri

Yayıncıların sesinden: Aposto Radyo

Aposto Radyo, sürekli genişleyen kataloğuyla yayıncılarının hazırladığı en iyi programları ve haber özetlerini bir araya getirerek 100 bini aşkın dinleyiciye, 1.3 milyondan fazla dinlenme sayısına erişti. Aposto Radyo kataloğunda her sabah gündeme dair öne çıkan konuları 10 dakikada aktaran Aposto Altı Otuz’un yanı sıra sektör uzmanlarının yorumlarını, fikir önderlerinin farklı alanlardaki görüşlerini, sinema ve müzik evrenindeki söyleşileri, ilham veren hikâyeleri ve popüler kültür konularını odağına alan 10 podcast program mevcut.

Medya deneyiminizi zenginleştirmek için yarattığımız Aposto Radyo’da sevdiğiniz yayınları istediğiniz yerde dinleyebilir, sadece Aposto Radyo’ya özel içerikleri keşfedebilirsiniz.

z-raporu

Aposto Radyo

Şimdi, zihnin için her şey yerli yerinde. Bugün Aposto’ya katıl.

Aposto Hakkında

Aposto, kullanıcılarına internet aracılığıyla mümkün olan en kolay, doyurucu ve güvenilir biçimde bilgiye ulaşma imkânı sunan bir dijital medya servisidir. Editoryal işbirliği dinamiklerini geliştiren ve farklı içeriklerle keşif deneyimlerini zenginleştiren dijital medya ürünleri üretmektedir. Etik değerlere sahip ve sürdürülebilir gelir modelleri yaratan bir yeni medya servisi olarak gazetecilik, yayıncılık, teknoloji ve tasarımın kesişimindeki ürünleriyle hizmet vermeye devam ediyor. Toplamda 1 milyonu aşkın aboneye sahip 70’ten fazla yayını takip etmek için şimdi Aposto’ya katıl.

Diğer Haberler