← Tüm haberler

Basın Açıklaması

February 16th, 2022

E-posta yayıncılarıyla okurların buluşma alanı: Aposto! Atölye

Medya servisimizde e-posta yayını yayımlayan alanında yetkin yazarlarımızın öğrenimlerini paylaştığı ve okurlarımızla buluşmamızı sağlayan yeni etkinlik serimiz Aposto! Atölye’nin ilki Pelin Dilara Çolak’ın Varoluşçu Felsefe ve Yansımaları atölyesiyle gerçekleşti.

aposto-cover

Nitelikli içerikleri sürdürülebilir modellerle servis ederek okurlarımıza yepyeni deneyimler sunmaya devam ediyoruz. Entelektüel birikimlerini Aposto!’daki e-posta yayınlarına taşıyan farklı kategorilerdeki içerik üreticileri, Aposto! Atölye başlıklı yeni etkinlik serimizle okurlarla bir araya geliyor. Bu sayede dünyayı ve Türkiye’yi anlamlandırmak için sunduğumuz içerikler, yeni medyanın iki öznesini bir araya getiriyor.

workshop-pelin

Pelin Dilara Çolak

Okurların ve yayıncıların bilgi etkileşiminden ortaya çıkan Aposto! Atölye’nin ilki Dilozof isimli e-posta yayınıyla Aposto!’da yer alan Pelin Dilara Çolak’ın Varoluşçu Felsefe ve Yansımaları atölyesiyle Aposto! Stüdyo’da yapıldı.

Aposto! Workshop etkinlikleri Yakın İlişkiler yayınından Dr. Gizem Sürenkök’ün Bağlanma: Teoriden Pratiğe; Tasarlayanlar yayınından Defne Parman’ın Tasarlayanlar & L’Atelier de Defne ile Sulu Boya, Veraison yayınından Selin Osmanoğlu’nun Selin Osmanoğlu ile 6 Üzüm 6 Keşif atölyeleriyle devam edecek. Atölyelere dair detaylara aşağıda ulaşabilirsiniz.

workshop-gizem

Dr. Gizem Sürenkök ile Bağlanma: Teoriden Pratiğe // Tarih: 27 Şubat Pazar // Saat: 17.00

“Yakın ilişkilerimizde sık sık içine düştüğümüz döngüler aslında çok daha erken yaşlardaki deneyimlerimizle ilişkili olabilir. Bu atölyede Bağlanma Kuramı'nı baz alarak kendi ilişkilerimize bir göz atıyor, hangi döngüleri neden yeniden yaşıyoruz, bunlarla ilgili neler yapabiliriz bunu konuşuyoruz. Bu etkinlikle, İlişkilerimizde sıklıkla tekrarladığımız örüntüleri keşfetmeyi, bu örüntülerin altında yatan sebepleri anlamayı, bu sayede daha sağlıklı yürütebildiğimiz ilişkiler kurmayı hedefliyoruz. Kendi davranış döngülerimiz hakkında farkındalık kazanarak ilişki dinamiklerimize daha sağlıklı bir bakış açısı getirmek ve kendimizi daha yakından tanımayı amaçlıyoruz.”

Atölye bileti satın almak için buraya tıkla.

workshop-gizem

Tasarlayanlar & L’Atelier de Defne ile Sulu Boya // Tarih: 6 Mart Pazar // Saat: 14.00

“Bu atölye her seviyeden katılımcının rahatlıkla kendini ortaya koyabileceği bir ortamda çizim ve sulu boya tekniği ile 2 saatin sonunda bir ürün gerçekleştirmesini amaçlıyoruz. Çalışmada öncelikle yardımcı çizgiler aracılığıyla kompozisyon yavaş yavaş inşa edilir ve bu aşamada teknik olarak dikkat edilmesi gereken konuların üzerinde durulur. Bu çerçevede figüre doğru yaklaşım biçimi, kompozisyonun iç dengesi ve kalem kullanımı gibi önemli noktalar ele alınır. Çizim kısmı bittikten sonra boyama kısmına geçerek sulu boya tekniği, su dengesi, fırça pozisyonları gibi konular çalışılır. Atölyenin sonunda katılımcılar hem keyifli bir deneyim yaşamış hem de iki saatin sonunda çizim ve resim yapma aracılığıyla somut bir yapıtta kendilerini dışa vurmuş olurlar.”

Atölye bileti satın almak için buraya tıkla.

workshop-selin

Selin Osmanoğlu ile 6 Üzüm, 6 Keşif // Tarih: 13 Mart Pazar // Saat: 17.00

“Selin Osmanoğlu 1989 rekolte; meraklı, burnunu o kadehten bu kadehe sokan, koku hafızasını pek zorlayan bir kimya mühendisi ve WSET3 sertifikalı şarap uzmanı. Selin şarabın sadece beyaz örtülü masalarda içilmediğine inanıyor ve düzenlediği şarap tadım atölyeleri ile kadehimizdeki şarapları keyifli ve öğretici yudumlar ile keşfetmeye çalışıyor. Atölye boyunca duyusal deneyim rotaları çizmeyi ve tadım eşliğinde şarap kültürüne dair bilgiler vermeyi amaçlıyor. “Üzüm Keşfi” başlıklı bu atölyede ise 6 farklı üzüm, 6 farklı şarap ile keşfe çıkılacak. Üzümlerin monosepaj şarapları sistematik şarap tadım tekniği ile tadılarak, şarapların duyusal deneyimleri karşılaştırmalı olarak keşfedilecek. Kâh üreticilerin bağından kâh tüketicilerin damağından hikayelere dalarak keyifli bir tadım yapılacak. Üzümler ile tanışmaya hazırsan, sofraya bekliyorum!”

Atölye bileti satın almak için buraya tıkla.

Aposto! Hakkında

Aposto! olarak dünyayı ve Türkiye'yi anlamlandırmak için yalın, güvenilir, bağımsız bir yeni medya servisiyiz. Her sabah 07.30’da Türkiye’den ve dünyadan haberleri kategorik olarak derlediğimiz e-posta yayınımızla “gürültüden uzak” bir haber deneyimi ve erişimi sağlıyoruz. Her hafta iş dünyası, teknoloji, müzik, sinema, spor, politika, seyahat, farkındalık, yemek gibi alanlardaki e-posta yayınlarımızla sektörel derlemeler, analizler, köşe yazıları, incelemeler, söyleşiler ve öneriler paylaşıyoruz. Etik değerlere sahip ve sürdürülebilir gelir modelleri yaratan bir yeni medya servisi olarak gazetecilik, teknoloji ve tasarımın kesişimindeki e-posta yayınlarımızla ve ürünlerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Diğer Haberler