← Tüm haberler

Basın Açıklaması

February 20th, 2022

Esmiyor Podcast’in bu haftaki konuğu Aposto!

Esmiyor Podcast'in ikinci sezonunun on yedinci bölümünde Aposto! CEO’su Orhun Canca ve COO’su Sinem Uğurdağ konuk oldu. “Haberin var mı?” başlıklı podcast bölümünde yeni medyada içerik üreticiliği ve habercilik anlayışının iklim krizi ve ekolojik yıkımla mücadele alanındaki önemi konuşuldu.

aposto-cover

Geçtiğimiz Eylül ayından beri iki haftada bir Aposto!’da yayımlanan Esmiyor başlıklı e-posta yayınının aynı ismi taşıyan ve iki sezondur devam eden podcast serisine konuk olduk. Aposto! Stüdyo’da kaydedilen “Haberin var mı?” başlıklı bölüm; 2016’dan beri hayal edilen, Ağustos 2019’da ilk adımları atılan ve birkaç ay içinde binlerce okura ulaşan Aposto!’nun kuruluş hikâyesiyle başladı.Türkiye’deki haberciliğin güncel durumu üzerine bir sohbetten sonra yeni medya servislerinin evrensel ilkelere bağlılığı konuşuldu. Podcast’in devamında iklim krizi başta olmak üzere sosyal farkındalık odaklı içerik üretiminin önemi ve bu konudaki editoryal süreçlerin güçlendirilebilecek alanlarından bahsedildi. Editoryal süreçlerin kolektif ve disiplinlerarası örneği olarak 2021’in Temmuz ve Ağustos aylarında orman yangınları Türkiye’nin gündemindeyken Aposto!’daki farklı ekiplerin bir araya gelip doğru ve güvenilir bilgi üretme süreci anlatıldı.

aposto-esmiyor

Orhun Canca, Sinem Uğurdağ, Utku Güven ve Derin Altan

Esmiyor Podcast'te Aposto!’nun konuk olduğu ikinci sezon on yedinci bölümü buradan dinleyebilirsiniz.Aposto! Hakkında

Aposto! olarak dünyayı ve Türkiye'yi anlamlandırmak için yalın, güvenilir, bağımsız bir yeni medya servisiyiz. Her sabah 07.30’da Türkiye’den ve dünyadan haberleri kategorik olarak derlediğimiz e-posta yayınımızla “gürültüden uzak” bir haber deneyimi ve erişimi sağlıyoruz. Her hafta iş dünyası, teknoloji, müzik, sinema, spor, politika, seyahat, farkındalık, yemek gibi alanlardaki e-posta yayınlarımızla sektörel derlemeler, analizler, köşe yazıları, incelemeler, söyleşiler ve öneriler paylaşıyoruz. Etik değerlere sahip ve sürdürülebilir gelir modelleri yaratan bir yeni medya servisi olarak gazetecilik, teknoloji ve tasarımın kesişimindeki e-posta yayınlarımızla ve ürünlerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Diğer Haberler