← Tüm haberler

Basın Açıklaması

October 22nd, 2022

Sinem Uğurdağ, “Yeni Medyada Profesyonel Podcast Mecrası” panelinde Aposto Radyo’yu anlattı

Aposto COO’su Sinem Uğurdağ, Türkiye’nin en büyük podcast topluluğu olan Podcast Dinliyorum’un 19 Ekim 2022 tarihinde Levent Kolektif House’ta gerçekleşen buluşmasında konuşmacı olarak yer aldı.

aposto-cover

"Podcast Dinliyorum Komünitesi Buluşuyor" etkinliği 19 Ekim’de Levent Kolektif House’ta gerçekleşti. Konuşmacılar, “Yeni Medyada Profesyonel Podcast Mecrası”, “Yeni Medyada İçerik Üreticiliği”, “Kurum Bakış Açısıyla Podcast” ve “Yeni Nesil Sesli Medyada Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” oturumlarında podcast üretim süreçleri ve tüketim alışkanlıklarına çeşitli açılardan baktı.

sinem-ugurdag
Fotoğraf: Deniz Sabuncu

“Biz sesli ve yazılı içeriklerin birbirleriyle diyaloğunu sağlamaya, ilişkisini anlamaya çalışıyoruz. Bu yüzden de yazılı başlattığımız bir içeriğin sesli içerik versiyonunu veya tam tersini yaparak aralarında bir dönüşüm sağlıyoruz.” - Sinem Uğurdağ

“Yeni Medyada Profesyonel Podcast Mecrası” başlıklı panelde Aposto COO’su Sinem Uğurdağ’ın yanı sıra Wiser Media'nın kurucu ortağı Nilsu Derici ve Podbee Media'nın kurucusu Candost Bayraktar yer aldı. Bubble Works Media'nın kurucu ortağı Atakan Babacan moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Sinem Uğurdağ, Aposto Radyo’nun Altı Otuz ile başlayıp farklı sesli içeriklerle zenginleşirken geçirdiği dönüşümlerden ve sesli içerikleri ürünleştirme süreçlerinden bahsetti.

sinem-ugurdag
Fotoğraf: Deniz Sabuncu

Verilerin ve yaklaşımların analitik takibi sonucunda elde edilen gözlemleri paylaşan Sinem Uğurdağ, dinleyicilerin sesli içeriklere yaklaşımı sorulduğunda “İçerik kalitesi ne kadar yüksekse, kapsamlı araştırmalarla iyi kurguları dinleyiciye kuvvetli bağlamlarla sunarken bu mekanizmaları ne kadar iyi çalıştırabiliyorsak dinleyicilerden o kadar olumlu dönüşler alıyoruz” cevabını verdi.

Aposto Radyo’da prodüksiyon süreçleri ve marka ilişkilerine de değinen Sinem Uğurdağ, sözlerini “Yazılıda başardığımız şeyin paralelinde bir sesli içerik ağının da insanların medya alışkanlığını baştan sonra değiştirebileceğine inanıyoruz” diyerek sonlandırdı.

Her gün 10 dakikalık haber özetlerini, özel programları, renkli sohbetleri ve sektör uzmanları tarafından hazırlanmış podcastleri bir araya getirdiğimiz sesli içerik evrenimize buradan ulaşabilirsiniz.

Aposto Hakkında

Aposto, kullanıcılarına internet aracılığıyla mümkün olan en kolay, doyurucu ve güvenilir biçimde bilgiye ulaşma imkânı sunan bir dijital medya servisidir. Editoryal işbirliği dinamiklerini geliştiren ve farklı içeriklerle keşif deneyimlerini zenginleştiren dijital medya ürünleri üretmektedir. Etik değerlere sahip ve sürdürülebilir gelir modelleri yaratan bir yeni medya servisi olarak gazetecilik, yayıncılık, teknoloji ve tasarımın kesişimindeki ürünleriyle hizmet vermeye devam ediyor. Toplamda 1 milyonu aşkın aboneye sahip 70’ten fazla yayını takip etmek için şimdi Aposto’ya katıl.

Diğer Haberler