← Tüm haberler

Basın Açıklaması

August 8th, 2022

Uzman kalemlerden farklı perspektifler Aposto Gündem’in Serbest Kürsü serisinde

Aposto Gündem'in cumartesi yayınında alanında uzman isimler, Serbest Kürsü isimli yazı serisinde fikir yazıları kaleme almaya devam ediyor. Serbest Kürsü köşesi, tartışma kültürünü canlı tutarak farklı görüşlere ve düşünce biçimlerine alan sunmak için hayata geçti. Serbest Kürsü yazılarını her cumartesi Aposto Gündem’de okuyabilirsiniz.

aposto-cover

Dünyada her gün gelişen sayısız olayın ardından daima tartışılması gereken konular, söylenmesi gereken sözler var. Sosyal medyada veya gazete kupürlerinde gündem kalabalığının arasında kaybolan bu tartışmalar, Aposto Gündem’in cumartesi yayınındaki Serbest Kürsü köşesinde yer alacak.

Serbest Kürsü; her durum ve konuya farklı perspektiflerle bakmayı sağlamak, ufuk açmak, sosyal medyayla birlikte değişen tartışma kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak ve bu kültürü yeniden canlandırmak için yeni bir alan.

Politika, sanat, kültür, ekonomi ve daha birçok alanda konunun uzmanları, deneyimli kalemler ve birbirinden farklı fikirlerle kimi zaman gündeme dair değerlendirmeler, kimi zaman da gündemin ardında kalan konulara dair analizlere yer vermek Aposto’da çoksesliliğin önemli bir parçası.

fanon
“Biz kadınlar İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz”, İllüstrasyon: İrem Yıldırım

Usta kalemler Özlem Gürses, Yıldıray Oğur, Gila Benmayor; alanlarının bilirkişi ve fikir önderleri Nesrin Nas, Şeyda Taluk, Günel Cantak ve Canan Güllü gibi isimler, kadın haklarından siyasi gündem analizlerine ve kültür endüstrisi değerlendirmelerine uzanan çeşitli konularda birçok yazıyı Serbest Kürsü için kaleme aldı.

Farklı bakış açılarını aynı kürsüde buluşturduğumuz Serbest Kürsü köşesini, her cumartesi Aposto Gündem’den takip edebilirsiniz. Serbest Kürsü’de şimdiye kadar yayımlanan yazıları da buradaki koleksiyonda okuyabilirsiniz.

Aposto Hakkında

Aposto, kullanıcılarına internet aracılığıyla mümkün olan en kolay, doyurucu ve güvenilir biçimde bilgiye ulaşma imkânı sunan bir dijital medya servisidir. Editoryal işbirliği dinamiklerini geliştiren ve farklı içeriklerle keşif deneyimlerini zenginleştiren dijital medya ürünleri üretmektedir. Etik değerlere sahip ve sürdürülebilir gelir modelleri yaratan bir yeni medya servisi olarak gazetecilik, yayıncılık, teknoloji ve tasarımın kesişimindeki ürünleriyle hizmet vermeye devam ediyor. Toplamda 1 milyonu aşkın aboneye sahip 70’ten fazla yayını takip etmek için şimdi Aposto’ya katıl.

Diğer Haberler